معرفت شناسی از دیدگاه ابن عربی

معرفت شناسی از دیدگاه ابن عربی

معرفت شناسی از دیدگاه ابن عربی

دسته: فقه و حقوق اسلامی

بازدید: 5 بار

فرمت فایل: docx

حجم فایل: 241 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 173

معرفت شناسی دانشی عقلی است دانش عقلی دانشی است که گزاره های آن پیشین است و روش تحقیق در اینگونه دانشها ، یعنی در دانشهای عقلی ، استفاده از روش تعقلی و بهره گیری از ابزار عقل است در مقابل دانش عقلی ، دانش تجربی قرار دارد

قیمت فایل فقط 51,700 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

ابن عربی در هفدهم رجب 560 بیست و هشتم ژوییه 1165 در شهر مرسیه ،[1] واقع در جنوب شرقی اسپانیا به دنیا آمد ،زمان تولد ابن عربی مصادف با عهد خلافت «المستنجد بالله» در مشرق و عصر امارت «ابن عربی در مرینش»[2] در مرسیه بوده است. [3]او متعلق به خانواده ای بود که به زهد و تقوی اشتهار داشت. پدروی نیز از صوفیان بنامی بودند. تعلیم و تربیت اولیه او در شهر اشلبیه[4] که در آن زمان از مراکز مهم بزرگ علمی به شمار می رفت ، آغاز شده وی در آن شهر سی سال زیر نظر برخی از علمای بزرگ آن شهر چون ابوبکر خلف ، ابن زرقود، ابومحمد عبدالحق الاشبیلی که به مطالعه پرداخت (شریف ، 1362، 562)

دوران زندگی و بالندگی در اشبیلیه برای با خاطرات بسیاری توام بود ، درک حضور کسانی چون ابوالعباس عرینی که در الفتوحات چندین جا ذکر وی رفته . ملاقات با ابوعمران موسی بن عمران میرتل که ذکر وی در رساله روح القدس و الفتوحات آمده است و ابن عربی حدود ده سال شرف صحبتش را یافته و تا دم آخر او را همراهی کرده است . کسان دیگری نیز در این باره هستند که در آثار ابن عربی به ویژه در فتوحات کلیه از آنان نام برده وصفشان کرده است.(محمدی ، 1381، 35)

ابن عربی پس از آنکه اشبیلیه را اقامتگاه دایمی خود قرار داد ، سفر های بسیاری به سراسر اسپانیا و مغرب ، فاس ، مراکش اندلس ، مصر ، اورشلیم ، مکه ، حجاز ، بغداد ، حلب و آسیایی صغیر داشت و بالاخره در شهر دمشق رحل اقامت افکند  تا اینکه در 28 ماه ربیع الثانی سال 638 هفدهم نوامبر 1240 دار فانی را وداع گفت . جسد او را در جبل قاسیون در مقبره قاضی محی الدین بن الذکی به خاک سپرده اند(شریف ، 1362، 562)


[1] -سلیمان اولوداغ، ابن عربی، ص 6.

[2] - بدیعی ، احیاگر عرفان (پژوهشی در زندگی و مذاهب محیی الدین ابن عربی )‌ص19.

[3] -جهانگیری، محیی الدین ، ابن عربی(چهره برجسته عرفان اسلامی)ص 3.

[4] -seville

قیمت فایل فقط 51,700 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

برچسب ها : معرفت شناسی از دیدگاه ابن عربی , معرفت شناسی از دیدگاه ابن عربی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی