پروژه کارآفرینی استخراج پوکه معدنی

پروژه کارآفرینی استخراج پوکه معدنی

پروژه کارآفرینی استخراج پوکه معدنی

دسته: طرح های توجیهی و کارآفرینی

بازدید: 3 بار

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 384 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 28

پروژه کارآفرینی استخراج پوکه معدنی در 28 صفحه ورد قابل ویرایش(جداول pdf)

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

پروژه کارآفرینی استخراج پوکه معدنی در 28 صفحه ورد قابل ویرایش
1 مقدمه :

پوکه معدنی سنگ های آتشفشانی و آذر آواری است و عمدتاً در مناطق استان های تهران، آذربایجان شرقی و سیستان و بلوچستان دارای ذخایر مناسب است. جهت استخراج ماده معدنی ابتدا توسط بلدوزر عملیات باطله برداری، تسطیح و آماده سازی انجام شده و در صورت امکان عملیات پله بندی نیز صورت می گیرد مشخصات پله ها با ارتفاع متوسط 6 متری و متناسب با ضخامت ماده معدنی، با عرض پله مناسب با محل مانور و رفت و آمد وسایل نقلیه و تجهیزات معدنی معمولاً 15 الی 25 متر و طول سینه کار برابر طول جبهه کار و در حدود 40 الی 60 متر انتخاب می گردد.

برداشت ماده معدنی با استفاده از بلدوزر و لودر صورت می گیرد و مواد معدنی به داخل کامیون بارگیری می شود.

در برخی موارد به دلیل سستی واریزه معدنی عملیت استخراج و بارگیری با روش گودالی یا شیاری صورت می گیرد. بدین صورت که ماده معدنی از ابتدای سینه کار توسط لودر برداشت شده و به داخل کارخانه حمل می شود.

پوکه معدنی در عایق بندی بام ساختمان ها و به عنوان مصالح سبک در محل های مورد نظر استفاده می شود.

1 – 2 نام کامل طرح و محل اجرای آن :

بهره برداری از معدن پوکه معدنی

محل اجرا :

1 – 3 – مشخصات متقاضیان :

نام


نام خانوادگی


مدرک تحصیلی


تلفن


1 – 4 – دلایل انتخاب طرح :

توجه به خودکفایی این صنعت و همجنین نیاز بازار داخلی به تولید این محصول با توجه به این که پوکه معدنی می تواند به رشد و شکوفایی اقتصادی کشور کمکی هر چند کوچک نماید و با در نظر گرفتن علاقه خود به فعالیت های صنعتی و معدنی این طرح را برای اجرا انتخاب کرده ام.1 – 5 میزان مفید بودن طرح برای جامعه :

این طرح از جهات گوناگون برای جامعه مفید است ، شکوفایی اقتصادی و خودکفایی در تولید یکی از محصولات ، سوددهی و بهبود وضعیت اقتصادی ، اشتغالزایی ، استفاده از نیروی انسانی متخصص در پرورش کالای داخلی و بهره گیری از سرمایه ها و داشته های انسانی در بالندگی کشور .1 – 6  - وضعیت و میزان اشتغالزایی :

تعداد اشتغالزایی این طرح 9 نفر میباشد .تاریخچه و سابقه مختصر طرح :

پوكه معدنی چیست؟

پوكه معدنی دانه‌های سبك حاصل از فعالیتهای آتشفشانی است و مزیت عمده آن نسبت به مصالح ساختمانی مشابه از  قبیل  شن  و  ماسه وزن حجمی بسیار كم آن (حدود 7/0)، دارا بودن درجه سختی بالا و نیز تخلخل فراوان می‌باشد. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاكستری  مایل به سفید یا زرد است، پوكه معدنی دارای دانه‌بندیهای متفاوت از ذرات غباری تا قطعات بزرگ با قطر بیش از 100 میلیمتر است كه .هر یك از اندازه‌های فوق برای مصارف بخصوصی به كار می‌روندنحوه استخراج   

پوكه  معدنی  به صورت  عدسی‌  هایی  با  قطر 50  تا 100  متر و  ارتفاع  حدود 5 متر در زیر  لایه‌هایی  از  خاك  و سنگ  وجود دارد . اکتشاف به  کمک حفر چاه و ایجاد ترانشه صورت می گیرد   و پس از  آن  توسط  بلدوزر عملیات  باطله  ‌برداری یعنی برداشتن سنگ و خاك از روی لایه‌های  پوكه  معدنی  انجام  می‌شود.

 درمرحله بعد عملیات  بارگیری  به  كمك لودر صورت   می ‌پذیرد وحمل ماده معدنی به وسیله كامیون و كمپرسی از محل معدن انجام می‌شود . امكان  فعالیت معدن حدود ده ماه از  سال وجود  دارد و  تعداد روزهای  مفید كاری حدوداً 250 روز در سال می‌باشدمیزان استخراج

در حال  حاضر  توسط   شركت  پوكه  معدنی  ملار  سالانه     حدود     000\50  مترمكعب پوكه استخراج می‌شود كه حدود 20% آن به خارج صادر می‌شود و مابقی در داخل كشور مصرف  می‌گرددسابقه مصرف پوكه معدنی

مهندسین رومی در گذشته از این ماده معدنی درساختمان های  باستانی استفاده نموده اند ، در آمریکا از سال 1940میلادی مصرف می شده ،در ایران نیز از  سال  1348 شمسی  (1969 میلادی)  مورد  مصرف  قرار گرفته است.و در حال حاضر علاوه بر مصرف در ایران به كشورهای حاشیه خلیج فارس، امارات متحده عربی، عربستان و ... صادر می‌گردد

 خواص پوكه معدنی

- ‌وزن  مخصوص  پائین  (5/0 تا 7/0)  ؛ به طوریكه روی آب شناور می‌ماند

 عایق  صدا،  سرما،  گرما-

-مقاومت  در مقابل  آتش‌سوزی؛  به طوریكه  تا 760 درجه  سانتیگراد هیچ تغییری در حجم و شكل  آن  حاصل  نمی‌شود .  ( نقطه   ذوب   این  ماده معدنی1342 درجه سانتیگراد می باشد).

-استحكام؛  بتون و مصا لح   تشكیل  شده  از  پوكه  معدنی  ملار  از  میزان بالای  دوام  نسبت  به  وزن  برخوردار می‌باشد.  همچنین   میخ را پذیرفته  ودر خود نگه می‌دارد.

- حالت ارتجاعی ، خاصیت ارتجاعی به مصالح تشکیل شده از پوکه معدنی ملار امکان دریافت ضربه های بیشتر را بدون اینکه شکسته شود و یا ورق ورقه گردد، می دهد.

 موارد مصرف

-جهت شیب بندی بامها و كف ساختمان (دانه‌ها و ذرات كوچكتر از 40 میلیمتر).

-برای تهیه بلوكهای سبك سقفی و دیواری، موزائیك سبك، بتون سبك ، برای  قطعات  باربر سبك و قطعات جدا كننده ( دانه‌ها و ذرات  كوچكتر از 15 میلیمتر)

اصلاحیه جواز تاسیس :

1- ارسال درخواست متقاضی توسط سازمان سازمان صنایع و معادن شهرستان (متقاضی) به مدیریت و ارجاع به واحد صدور مجوز.

2-  دبیرخانه در مورد تغییرات مدیریت ضمن بررسی اصلاحیه صادر و به اطلاع اداره تخصصی میرساند.

3-  دبیرخانه در موردی که نیاز به کارشناسی تخصصی دارد درخواست را به اداره تخصصی جهت بررسی و اعلام نظر ارجاع می دهد.

4-  اداره تخصصی پس از بررسی وتائید به دبیرخانه صدور مجوز ارجاع میدهد.

5-  دبیرخانه صدور مجوز پس از تائید مدیر اقدام به صدور اصلاحیه جواز تاسیس نموده و رونوشت آنرا به بخشهای ذیربط ارسال می نماید.گزارش مختصر بازدید از واحد ها تولیدی با خدماتی مرتبط با موضوع پروژه :

بازدید از  محل بهره برداری از معدن پوکه معدنی

بر اساس هماهنگی های بعمل آمده در بازدید از مرکز پوکه معدنی به بررسی سیستم ها و دستگاهها و ماشین آلات موجود در محل پرداختیم و سیستم مدیریت و روش های تامین مواد اولیه را در کارخانه مورد ارزیابی قرار دادیم ،جنبه های ابتکاری بودن و خلاقیت به کار رفته شده :

ابتکار و نوآوری در کلیه رشته ها می تواند عامل پیشرفت  و توسعه قرار گیرد در بخش معدن و سنگ های معدنی نیز که بازار رقابتی بسیار شدیدی دارد استفاده از ایده های نو و نوآوری و خلاقیت می تواند به عامل موفقیت تبدیل شود ، طراحی های گرافیکی تبلیغاتی و استفاده از شیوه های نوین معدنی از عوامل پیشرفت و توسعه اقتصادی در کشور های صاحب سبک در صنعت میباشد ،

الگوبرداری از این روشها برای معرفی کالا و محصولات می تواند به عنوان یک ایده نو مورد استقیال قرار گیرد .

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

پرداخت و دانلود

برچسب ها : پروژه کارآفرینی استخراج پوکه معدنی , پروژه کارافرینی استخراج پوکه معدنی , طرح توجیهی استخراج پوکه معدنی , کارآفرینی استخراج پوکه معدنی , دانلود پروژه استخراج پوکه معدنی , دانلود کارآفرینی استخراج پوکه معدنی , طرح توجیه فنی استخراج پوکه معدنی , توجیه اقتصادی استخراج پوکه معدنی , استخراج پوکه معدنی , استخراج , پوکه معدنی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی